Rožnov pod Radhoštěm

Rožnovské strážníky loni nejvíc zaměstnávaly dopravní přestupky

V loňském roce se strážníci rožnovské městské policie zabývali nejvíc dopravními přestupky, krádežemi v obchodech nebo přestupky proti občanskému soužití, kam patří například požívání alkoholu na zakázaných místech. Kromě toho se věnovali také preventivní činnosti nebo pomoci lidem v nepříznivé nebo život ohrožující situaci.

Celkem 2390 ohlášených událostí řešili v loňském roce rožnovští strážníci. Nejvíc je zaměstnávaly problémy v oblasti dopravy.

ALEŠ PILAŘ, ředitel, Městská policie Rožnov p. R.
„Těch aut je prostě hodně, ta doprava je hustá. Lidé používají auta, parkují ve městě. To znamená, že nejčastější přestupek, který řešíme je nesprávné parkování. Ať už to je parkování v rozporu s místní úpravou, což je porušení nějaké dopravní značky, a nebo velmi často se stává, že porušují takzvanou obecnou úpravu.“

Jedná se například o zakázané parkování v křižovatce, v blízkosti přechodu pro chodce nebo v oblouku zatáčky. Dalším problémem je pak nedodržení šíře jízdních pruhů.

ALEŠ PILAŘ, ředitel, Městská policie Rožnov p. R.
„Kromě dopravy jsou nejčastější přestupky proti majetku. To je evergreen, to jsou záchyty zlodějů v marketech, kdy téměř denně vyjíždíme na řešení nějakého poberty, který zapomněl zaplatit za zboží a ochranka ho při tom přistihne. Další nejčastější přestupek je přestupek proti občanskému soužití.“

Tam například patří porušení vyhlášky o požívání alkoholu na zakázaných místech. Kromě represivní činnosti rožnovská Městská policie také pomáhá.

ALEŠ PILAŘ, ředitel, Městská policie Rožnov p. R.
„To je taková část naší práce, která není moc vidět Ta naše služba už léta provozovaná, funkce SOS telefonu. Je o tom, že senioři, kteří jsou osamoceni nebo jsou staří a mají nějaké zdravotní komplikace, tak mají od nás telefon s SOS tlačítkem a můžou si přivolat pomoc.“

Strážníci nad rámec svých povinností pomáhali také například během loňských povodní.

ALEŠ PILAŘ, ředitel, Městská policie Rožnov p. R.
„Pomoc svým způsobem je i prevence, kterou dělají strážníci. To znamená veškeré akce pro děti a mládež, které děláme a ve kterých působíme nějakým způsobem edukačně. Ať už to jsou ukázky naší techniky na dětských dnech nebo závody pro děti, které pořádáme. Tak to je všechno zahrnuto do té méně viditelné činnosti Městské policie.“

V rožnovské městské policii aktuálně slouží 20 strážníku a jeden preventista. Ti se střídají v nepřetržité 24 hodinové službě. Kromě samotného Rožnova pomáhají také v okolních obcích, se kterými je uzavřena veřejnoprávní smlouva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button