V rožnovské knihovně uspořádali další ze série setkání věnovaných wellbeingu
Tématu, jak být v pohodě, se po celý letošní rok věnuje řada přednášek, které organizují pracovníci knihovny v Rožnově pod Radhoštěm. Tentokrát si teoretickou i praktickou besedu připravil Dušan Jirásek, který mluvil o tom jak funguje a pomáhá manuální terapie, známá jako tzv. Dornova metoda.
Další ze série besed o wellbeingu, která proběhla v rožnovské knihovně, se zaměřila na manipulační techniku, jejíž pomocí lze obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy.
DUŠAN JIRÁSEK, masér a terapeut
“Dornova metoda je unikátní v tom, že bez křupání a škubání jemným způsobem vrací kosti a klouby na správné místo. Tím pádem vlastně předchází tomu, aby byly utlačované svaly, nervy, různé další potíže, které z toho vychází.”
V úvodu Dušan Jirásek vysvětlil jak v rámci této metody fungují jednotlivé postupy.
DUŠAN JIRÁSEK, masér a terapeut
“V té druhé fázi se věnuju nějakým doplňujícím věcem, jako třeba psychosomatice, jaké jsou příčiny těch potíží a čemu se vyvarovat a nakonec mám nějaké doporučení, co vlastně by člověk mohl dělat, aby mu bylo dobře.”
V závěru besedy došlo i na praktické ukázky. Toto setkání tak navázalo na témata o tom jak nevyhořet, jak být dobrá máma, jak zvládat komunikaci v rodině nebo jak smysluplně trávit svůj volný čas.
VERONIKA BRÁZDOVÁ, koordinátorka programu, Městská knihovna Rožnov p. R.
“Budeme mít i další přednášky. A v dubnu nás čeká jedna, která se týká přímo smyslu života, který budeme hledat s Jolantou Kovářovou. A je to o v podstatě založené na japonské filosofii a budeme mluvit o ikigai, kde se hledá smysl života.”
Dále se návštěvníci mohou těšit na povídání o komunikaci a zvládání konfliktu a ve druhé polovině roku se témata zaměří například na štěstí v práci a v životě.